Kivistiku talukoha suveprogrammi avab „Ööbikuööde“ kontsert

Kivistiku talukoha suveprogrammi avab „Ööbikuööde“ kontsert

Juba kolmandat suve pakub Kivistiku talukoha matkarada hingestatud ja harivat näituseprogrammi. Ligikaudu kilomeetri pikkusel matkarajal, mis kulgeb mööda Kavilda ürgoru nõlva, on võimalik nautida Mari Paberiti fantaasiaküllaste illustratsioonidega Eesti lindude rahvapärimust tutvustavat näitust „Tiivuliste tuules“ ja Piia Rajaste luulenäitust „Tulen tuleks“. Näitused avatakse 20. mail kell 19 jutuvestmisfestivali „Ööbikuööd“ raames koos Marta Külaotsa muusikalise etteastega. Sündmus on tasuta.

“Tiivuliste tuules” tutvustab siinsetes metsades elavaid linde läbi meie esivanemate silmade ja Mari Paberiti joonistuste. Illustratsioonide juurde kuuluvad lühikirjeldused ja QR-koodid, mis võimaldavad nutitelefoni kasutades tutvuda ka lindude häältega. Kuigi vanarahvas pidas sagedasti lindude nägemist ja isegi nende laulu kuulmist tihti pahaendeliseks, siis nüüd on teadlased tõestanud, et linnulaul ja isegi lindude nägemine mõjub vaimset tervist tugevdavalt.

Luulenäitus “Tulen tuleks” avab suvehooaja tervituseks inimhinge tulisemaid pooli läbi Piia Rajaste hingepeegelduste ja looduse muutuste. „Oli lumi ja jää… ja külm.  Aga jää ei jää – see sulab ning lendab laululinnuna päikeselistesse puulatvadesse. Seal saab temast leegitsev koidu- või ehapuna – valgus, tulisus ja armastus meie silmis ning südameis. Tuli saab läidetud. Tuli tuleb…. ja jääb. See on tasane, soe ja hoidev,“ kirjeldab Rajaste oma näituse ideed.

Rada, millel näitused asuvad, algab Kivistiku talukoha värava juurest ja on tähistatud punaste noolekestega. Kui värav on kinni, saab siseneda värava kõrvalt. Rada ei sobi liikumisraskustega inimestele ja selle rahulikus tempos läbimiseks tuleks varuda vähemalt tund aega. Rajal asub allikas, kus rändaja saab soovi korral janu kustutada. Näitused on avatud päikese tõusust päikese loojanguni 20. maist 30. septembrini 2023. 

Kivistiku talukoha leiad sisestades GoogleMapsi MTÜ Draakon ja Delfiin (Vahessare küla, Elva vald, Tartumaa; Puhja-Elva teel pöörata Kobilu teeristi bussipeatuse juurest alla oru poole). 100 m kaugusel väravast asub tähistatud parkimisala. Palume Kivistiku talukohas liikuda vaikselt, et metsaelanikke mitte häirida!

Kui soovite matkarada läbida koos juhendajaga, tellida töötuba ja/või toitlustust, siis andke oma soovist julgelt märku! Näituste valmimist toetas Elva Vallavalitsus.

Info: Kristi Liiv, 53584565

info@draakonjadelfiin.ee

Vaata ka pilte tänavusest ja varasematest näitustest matkarajal:

Parkla (asub 100 m kaugusel väravast)