Mälu ja maastik – näitus Londonis

Mälu ja maastik – näitus Londonis

Meil on hea meel osaleda rahvusvahelisel grupinäitusel, mis keerleb ümber Balti mere ja sellega seotud mälupiltide. Näitus avatakse 23. jaanuaril Londonis vanas küpsisevabrikus, erikülaliseks on Jüri Arrak ning muusikalise kujunduse on loonud Ahto Külvet.

Osalevaid kunstnikke seob piirkonnaga sügav ühendus, kas siis läbi sünni- või elupaiga, suguvõsa või perekonna või hoopis pikaajalise huvi kaudu. Mõned neist sidemetest on generatsioonide jooksul läbi lõigatud, mitme kunstniku puhul võimendavad traumaatilised peremälestused nende reaktsiooni kultuurilistele ja geofüüsilistele artefaktidele.

Grupp moodustati Jude Cowan Montague ja Riitta Hakkaraineni eestvedamisel Londonis 2019. aasta detsembris. Nende esimene näitus “Mälu ja maastik” uurib maastiku ja mere ideid kõrvuti isiklike -ja grupifiltritega, mis leiavad väljendust mitmesuguses meediumis – installatsioonis, videos, fotos, skultpuuris, maalis, joonistuses.

Osalevad kunstnikud: Cassandra Mahoney, Riitta Hakkarainen, Silja Manninen, Natalia Jezova, Veronica Shimanovskaya (koos Natalia Spiginaga), Triinu Soikmets, Meriliis Rinne, Jude Cowan Montague, Ann Grim, Mandy Prowse, Gzillion Artist, Anne Isaksson ja erikülalisena Jüri Arrak.

Ahto Külvet (Psühhoteek, Tartu) on näitusele loonud originaalse playlisti, mis on inspireeritud eesti muinasjuttudest ja rahvamuusikast, sovietiaegsetest helidest ja Balti mere häältest.

Näitus on avatud kuni 28. jaanuarini igapäevaselt kell 11-18 galeriis Art number 23 (The Old Biscuit Factory, 100 Clements Road, London). Näitusel toimub ka kunstnikuvestlus 25. jaanuaril ja kirjandusõhtu 27. jaanuaril.

Vaata lisa: https://baltica9.wixsite.com/baltica/