Eraldumine

  • Post author:
  • Post category:Artiklid

Praegune koroonaviirusepuhangust tekkinud eriolukord on ideaalne soojendusharjutus tõelisele otsijale. Meilt nõutakse sotsiaalset distantseerumist, mis võib esmapilgul tunduda lihtsa ülesandena. Enamus meist, eestlastest, pole ju nagunii eriti sotsiaalsed. Eelistame, et naabrite pilgud meie õuele ei ulatuks ja isegi läbikäimine sõprade ja sugulastega peab olema korraga mõõdukas koguses. Minu Vietnamist pärit tuttav rääkis, et seal kandis on tavaline, et oma tuttavatele minnakse külla nädalaks, kaheks või isegi mitmeks kuuks! Sealjuures kannab võõrustaja kogu külastuse vältel hoolt, et külalisel oleks kõht täis. Pole ka ebatavaline, kui täiesti võõras inimene enda juurde öömajale võetakse. Taoline külalislahkus on eestlase jaoks tundmatu. Seega peaks ühe õige eestlase jaoks paariks nädalaks oma tuppa eraldumine olema igati vastuvõetav ja võibolla isegi tervitatav ülesanne.

Nüüd tasub aga olla väga tähelepanelik märkamaks, mis sinu sisemuses selles sundolukorras toimuma hakkab. Sa võid märgata kui jõuliselt tunned sa puudust pisikestest igapäevastest asjadest, millele sa varem ei osanud mingit tähtsust omandada. Pärast nädalakest isolatsioonis võid sa hakata igatsema isegi hommikusel tipptunnil liikluses istumist. Või isegi kui sa käisid tavaliselt lõuna ajal üksi söömas, võid sa tunda puudust sellest, et said olla teiste restoranikülastajate „seltskonnas“. Sa võid hakata igatsema tüütuid töökoosolekuid ja kassajärjekorras seismist. Isegi tänaval rahvasummas liikumine mõjub teatud rahustaval viisil. Just nagu nutitelefoni näppides kogeb sinu aju inimmassis liikudes pidevalt uusi visuaalseid jt aistinguid, mis tekitab psüühikas teatud rahulolutunde. Nüüd isolatsioonis olles on sind aga kõigist neist igapäevastest massienergeetikakogemustest ilma jäetud. Selles olukorras on väga tõenäoline, et sa asendad tühjaks jäänud kohad koroonauudiste „õgimisega“. Jällegi lood sa endas tugeva energeetilise sideme masside energiaga. Sa oled harjunud olema osa massist ja kui mass on füüsiliselt teineteisest isoleeritud, ühined sa massidega mentaalselt ja emotsionaalselt. Koroonauudised on inimpsüühika pinnapealsele osale – mõtetele ja emotsioonidele – eriti ahvatlevad, kuna sisaldavad suures koguses hirmu ja hirmutamist. On väga primitiivne arusaamine, et õigesti käitumiseks on vaja tunda hirmu. See on umbes sama, kui öelda, et lapsi hirmutada, et nad omandaksid õiged väärtushinnangud.

Seega sundolukorras kodus istudes on sul aega kõige enda sees toimuva üle sügavalt järele mõelda. Kui sa oled juba taibanud, kui kummaline on sinu sõltuvus masside liikumises osalemisest, võid sa jätkuval vaatlemisel taibata, et praeguses olukorras hirmu tundmine ei ole sugugi hädavajalik. Elu ise on kõige parem õpetaja! Ära lase seda võimalust käest!

Vaimse arengu perspektiivis on tekkinud olukord ideaalne sissejuhatus kõrgematesse dimensioonidesse sisenemiseks. Kogu vaimne areng seisneb energeetilise (füüsilise), mentaalse ja emotsionaalse iseseisvuse suurendamises kuni hetkeni, mil sa oled täiesti iseseisev autonoomne Inimene. See tähendab, et sa ei ole mitte mingil positiivsel ega negatiivsel moel ühestki teisest inimesest või inimeste kooslusest mõjutatud. Kogu sinu elu – mõtted, tunded ja energia – sünnib sinust endast. Teekond selle seisundini ei ole tõenäoliselt kerge. Eraldumise protsessi käigus võid sa teatud hetkedel tunda justkui oleks sul pistik seinast välja tõmmatud – sa ei saa enam välistest allikatest energiat. Saamise mõttes on side katkenud. Kui massidest eraldumine võib isegi teatud rahulolutunnet pakkuda, siis oma kõige lähedasematest – sünniperekonnast, elukaaslasest või lastest eraldumine, võib tekitada sügavat kurbust ja hirmu. Sa liigud üha sügavamale enese sisse, kuhu ei ulatu üksi väline suhe. Kõigepealt katkeb side masside energiaga. Kaob vajadus olla osa „sipelgapesast“. See ei tähenda, et sul tekiks tugev vastumeelsus tempoka linnaelu ja masside hirmude ja rõõmude vastu (mis peegeldub kenasti meedias). Tõenäoliselt sa vaid leiad, et see ei ole enam sinu jaoks. Sa eelistad vaiksemat ja rahulikumat elu looduslähedasemas keskkonnas. Ja samm-sammult lõikad sa läbi kõik „nabanöörid“, mis on sind seni toitnud ning avastad ammendamatu energiaallika iseenda seest. Sa oled alustamas tõeliselt iseseisvat elu.

© Kristi Liiv