Kivistiku talukoha suveprogramm 2022

Kivistiku talukoha suveprogramm 2022

16. mai-30. september ootab maalilise Kavilda ürgoru nõlval Kivistiku talukohas külastajaid fantaasiaküllaste illustratsioonidega näitus “Tavaliste taimede tarkus” ja luulematkarada “Luulerästa sünd”. Külastajad on oodatud iga päev päikese tõusust päikese loojanguni. 

Kunstnik Mari Paberiti illustratsioonidega näitus „Tavaliste taimede tarkus“ on põgus etnobotaaniline sissevaade kaheteistkümne meie looduses laialt levinud taime olemusse ja rolli loodusrahvaste elus. „Arenenud ühiskonnana kipume unustama oma eksistentsiaalset seotust loodusega. Inimestena sõltume tegelikult end ümbritsevast looduskeskkonnast isegi rohkem kui teistest inimestest. Selle seotuse teadvustamine võib juhatada inimese tagasi tema enda juurte ja olemuse juurde,“ mõtiskleb näituse idee autor Kristi. Infotahvlitel on meie jaoks teada tuntud taimed nimetatud nõnda nagu meie esivanemad neid kutsusid. Teksti sees on toodud ka tänapäevane eestikeelne ja ladinakeelne teaduslik nimetus. Näituse tekstid on koostatud peamiselt järgmistele allikatele toetudes: G.Vilbaste. Meie kodumaa taimi rahva käsitluses. I ja II osa. 1934-1935; G.Vilbaste. Eesti taimenimetused. 1993; M.Hiiemäe. Väike puu- ja põõsaraamat rahvapärimusest. 2020. 

“Luulerästa sünd” tutvustab Piia Rajaste loomingut. Rajal on eksponeeritud kümmekond luuletust. „Metsa varjulises vaikuses luuleridade lugemine võib olla üheks sammuks endas peituvate aarete poole. Siin saad märgata oma südamesoppidest välja ilmuvaid tundeid ja looduse ilu. Kui soovid olla loodu sees, ole looduses,“ suunab Piia näituse külastajaid iseennast ja loodust märkama.

Rada, millel näitused asuvad, algab Kivistiku talukoha värava juurest ja on tähistatud punaste noolekestega. Kui värav on kinni, siseneda värava kõrvalt. Rada ei sobi liikumisraskustega inimestele ja selle rahulikus tempos läbimiseks tuleks varuda vähemalt tund aega. Raja lõpus asub allikas, kus rännakult tulija saab soovi korral janu kustutada.   
 
Kivistiku talukoha leiad sisestades GoogleMapsi MTÜ Draakon ja Delfiin (Vahessare küla, Elva vald, Tartumaa; Puhja-Elva teel pöörata Kobilu teeristi bussipeatuse juurest alla oru poole). Palume Kivistiku talukohas liikuda vaikselt, et metsaelanikke mitte häirida!

Kui soovite matkarada läbida koos juhendajaga, tellida töötuba ja/või toitlustust, siis andke oma soovist julgelt märku!  Näituste valmimist toetas Elva Vallavalitsus. 

Info: 
Kristi Liiv, 53584565