Maal elamise päev Kivistiku talukohas 2023

Maal elamise päev Kivistiku talukohas 2023

Kivistiku talukoha taassünd algas 2018. aastal. Kunagistest hoonetest on säilinud vaid maakelder. Kohast ja selle ajaloost inspireerituna on tänaseks Kivistikul kolm uut hoonet ja kaks alalist elanikku – koha kunagise perenaise lapselapselapsed Kristi ja Piia. Oma tegemistes lähtume soovist toimida võimalikult iseseisvalt, kogukondlikult ja kooskõlas loodusega. Elektrienergia saadakse päikesepaneelidest ja vesi tuleb maja juurde orus asuvatest allikatest vesioina jõul. Alustatud on permakultuuri põhimõtetele toetuva aia ja puhkeala rajamist. Iga-aastaselt korraldame matkarajal näituseid. Värskelt üles ehitatud Kivistiku talukohas näitame, et maal elamine ei ole lõputu töörügamine, vaid hoopiski igapäevaselt muutuv imeline esteetiline, hingeline ja loominguline kogemus.

Oled oodatud Kivistiku talukohta maal elamise päeval 23. septembril!

Sündmus toimub iga ilmaga!

PÄEVAKAVA

Kl 14.00-15.30 Matkaraja külastus ja Kivistiku talukoha tutvustus Kristi ja Piiaga.
Matkarajal Piia Rajaste luule ja Mari Paberiti originaaljoonistustega näitus meie metsade lindudest ja nendega seotud rahvapärimusest.
Kogume inspiratsiooni ja materjali järgnevaks töötoaks, tutvume hoonete ja aiaga. Matk algab taluõues asuva kohviku juurest. Kõigile tasuta.

Kl 16.00-17.30 Maamaali töötuba. Iga osaleja loob loodusest inspireeritud kollaaži. Töötoas osalemine ei eelda varasemat kogemust kunsti valdkonnas. Juhendaja kunstiteadlane ja loodusesõber Triinu Soikmets. Osalustasu 5€ sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja temaatilist ettekannet. Töötuba toimub talukoha peahoone rehealuses.

Kl 12-19 Kohvik ja kohaliku toidukauba müük.
Menüü: Tangusupp suitsuliha ja seentega, seenepirukas, marjapirukas, kohv, tee, allikaveest limonaad, kohalikud taimeteed, mesi ja hoidised. Arveldame sularahas või ülekandega. Suussulavad road valmistab ökoarhitekt ja kohaliku toidu entusiast Liisa.

Kl 12-19 Maakeldris talukoha minevikku, olevikku ja tulevikku tutvustav videoprogramm. Tasuta.

Kivistiku talukoha leiad sisestades GoogleMapsi MTÜ Draakon ja Delfiin (Vahessare küla, Elva vald, Tartumaa; Puhja-Elva teel pöörata Kobilu teeristi bussipeatuse juurest alla oru poole). 100 m kaugusel väravast asub tähistatud parkimisala.

FB sündmus: Maal elamise päev Kivistiku talukohas 2023

Kontakt: Kristi Liiv, 53584565