Muutuste tuules uude aastasse

Muutuste tuules uude aastasse

Sõna kriis pärineb kreeka keelest ja tähendab pöördepunkti, otsustavat hetke. Kusjuures pole sugugi ette määratud, et muutus toimub halvemuse suunas. Ka aastavahetus on paljudele ajaks, mil otsustatakse võtta uus suund. Vaadates tagasi möödunud aastale tuleb tõdeda, et see aasta oli oluliselt emotsionaalsem kui nii mõnigi varasem – tuli teha otsuseid, vaadata ausalt otsa iseendale ja inimestele enda ümber. Kuigi kontakte jäi ehk vähemaks, olid kohtumised iseenda ja teistega sügavamad ja siiramad kui kaunagi varem.

2021. aastal osalesime Kivistiku talukohas avatud talude päeval ja Mündi maja avas oma uksed külalistele kodukohvikute päeval. Korraldasime kolm näitust – herbaarium-buduaar taaskasutusnäitusel “Anna uus elu – Fantaasia”, luulenäitus-matkarada “Luulerästas” ja näitus “See oli ju 100 aastat tagasi!”. Näituste läbivaks mõtteks oli iseenda leidmine loodusega koos olles ja looduses tegutsedes. Samast mõttest kantuna ehitasime majaehituseks langetatud kuuskede okstest traditsioonilise roigasaia ja tegime sellest ka video. Kokku sai pandud ka vanadest akendest saun-kasvuhoone meisterdamise video. Tohutu tolmu ja töötuhina tõttu videovabalt möödus aga vana laudahoone ümberehitamine üritusteks sobivaks hubaseks ruumiks. Sotsiaalse panuse andsime osaledes Kreekas noortevahetusprojektis “Stutter Live”. Kokku sai meie ettevõtmistest osa ca 2100 inimest ja meie videod jõudsid ca 250 silmapaarini.

Rõõm on tõdeda, et oleme teisest kriisiaastast tervete ja tugevatena välja tulnud ja plaanime ka käesoleval aastal oma tegemistega jätkata. Olete väga oodatud 2022. aastal meie uutest näitustest, töötubadest ja õppevideotest osa saama!