Meditatsiooni vägi

  • Post author:
  • Post category:Artiklid

Jõulud on imede aeg ja miks mitte võtta endale natuke aega, et iseennast ja oma imelist sisemaailma tundma õppida.

Vaatamata laialt levinud arusaamadele ei ole meditatsioon mingit kindlalt laadi mõttetegevus (mõtlus), keskendumine või suletud silmadega kindla kehaasendi hoidmine. Meditatiivses seisundis oled sa siis, kui suudad samaaegselt tajuda nii toimuvat/liikuvat, kui muutumatut vaatlejat. Teatud mõttes on see justkui kahestunud seisund, kus sa ei ole enam täielikult toimuvaga (oma mõtete või tunnetega) samastunud.

Võta endale teadlikult mõned minutid aega, sule silmad ja asu vaatlema oma sisemaailmas toimuvat. Lõdvestu, hinga paar-kolm korda sügavalt sisse ja välja ja lihtsalt jälgi – nagu vaataksid sa telekat. Oled ärkvel ja vaatled enda ees toimuvat, aga ei tee otseselt midagi. Märka mõtteid, kui nad tulevad ja lähevad. Kui avastad, et vaatlemine on korraks meelest läinud, lihtsalt tule tagasi vaatleja positsiooni. Seda harjutust mõnda aega tehes oled tunnistajaks, kuidas Sa pendeldad justkui kahe seisundi vahel – kord oled Sa osa oma mõttevoolust, kord jälle kõrvalseisja mõtetejõe kaldal. Need kaks seisundit on teineteisest kardinaalselt erinevad ja tõenäoliselt tunned sa end mugavamalt mõtetejões hulpides kui pealtvaatajana kaldal seistes. Liikumine tundub meile loomulikum kui paigalseis. Me oleme oma mõtete ja tunnetega väga tugevalt samastunud.

Kuid just vaatleja seisundis peitub tõeline vägi ja vabadus. Alles siis, kui sa oled õppinud end vaatleja rollis mugavalt tundma, hakkad sa avastama oma mõtte- ja tundemaailma tõelist palet. See on täis vasturääkivusi, segadust, hirmu ja meelehärmi. Isegi kui sinu mõtte- ja tundemaailm on peamiselt positiivne, võid sa märgata, et see vajab pidevalt „toitu“, et mitte kaotada usku iseendasse ning on väga haavatav. Seega oled sa pidevalt ametis, et säilitada psühholoogilist stabiilsust. Vaatleja rolliga kohanemine annab sulle võimaluse loobuda lõputust tegutsemisest oma psühholoogilise minapildi säilitamiseks.

Olles võimeline oma sisemaailma vaatlema, muutuvad sinu mõtted ja tunded sulle kättesaadavaks. Sul on võimalus nõuda – minu sisemuses ei tohi olla ühtki pimedat nurka, mida ma pole näinud! Ja mis iganes sinu psüühika sügavustest ka pinnale ei tõuseks, suudad sa sellega toime tulla, kuna sa suudad end oma mõtetest ja tunnetest eraldada. Elu muutub seikluseks mille sarnast pole sa isegi unes osanud ette kujutada. Sinu sisemaailm on täis aegade algusest kogunenud tundeid ja mõtteid, mis kõik sulle järgemööda nähtavaks saavad. Samas hakkavad sulle avanema ka kõrgemad dimensioonid, mis muudavad nähtavaks inimolemuse tõelise potentsiaali. Sinus tärkab tohutu elujõud, inspiratsioon ja vabadusejanu. Ühel päeval saabub ka hetk, kus sa suudad oma mõtte- ja tundevoolu teadlikult suunata. Läbi meditatsiooni on sinust saanud oma elu tõeline Valitseja.

© Kristi Liiv

https://draakonjadelfiin.ee/kristi-toetuba/