uudiskirja päis v2

30. september 2021

Oleme rõõmsad, et näitustele "Luulerästas" ja "See oli ju 100 aastat tagasi!" leidis tee ca 150 külalist. Nüüd on neil, kes suvel Kivistikule ei jõudnud, võimalik toimunule tagasi vaadata oma arvutiekraanilt (klõpsa näituse nimel). 15. augustil astus Mündi maja uuest kohvik-galeriist läbi ca 100 kaugemalt ja lähemalt tulijat, kes said nautida kohalikke hõrgutisi ja kunsti! Uute värvikate kohtumisteni!
IMG_9061 (2)
07a

Herbaarium-buduaar

Triinu Soikmetsa ja Triin Tasuja ühisloominguna suveõhtutel nopitud taimedest ja sahtlipõhjast leitud pärlitest sündinud
fantaasiaküllaste kollaažmaalide esmaesitlus toimus 15. augustil Mündi majas. 24.oktoobrini on näitus üleval IX rahvusvahelisel taaskasutusnäitusel “Anna uus elu – Fantaasia” Uue Kunsti Muuseumis Pärnus. Näitusetöid saad osta meie e-poest! Laupäeval, 9. oktoobril kell 12 ootame Sind muuseumis toimuvasse töötuppa, kus kunstnike juhendamisel saad kuivatatud lehtedest ja õitest oma enda kollaaži luua. Täpsema info näituse ja töötoa kohta leiad siit.

Taassünd Mündi majas

Mündi maja abihoones asuv endine laut on töökate talguliste ja hakkaja perenaise hoolitseva käe läbi suvega justkui uuesti sündinud. Vana lagunev tellistest sein sai lammutatud ja uuesti üles ehitatud, vasikate näritud palkseinad soodapritsiga puhastatud. Loodame, et uus ruum toob uusi lennukaid ideid ja rohkelt külalisi tulevastele üritustele!
235728384_4964389533585699_3295518135679121925_n (1)
IMG_9137

Kivistiku kerkib

Suvi möödus Kivistikul töiselt. Juulikuumuses tuli uue rehielamu ehitamisel tööle asuda juba koos tõusva päikesega. Need unised hommikud olid omamoodi võluvad ja meeldejäävad. Järgmisel suvel on ehk soolaleivapidu oodata! Valmis saime sel aastal töösse võetud kuusnurkse savimajakese maakividest vundamendi. Möödunud talvel kerkinud vanadest akendest kasvuhoone sünnilugu saad vaadata siin.

Vaikuse õppetunnid

Rahvusvahelises noortevahetusprojektis “Stutter Live” Thessalonikis, Kreekas oli meil võimalus arutada, kuidas kaasata ühiskonda kogelejaid ning tõsta teadlikkust kõnehäiretest nii, et need ei saaks põhjendamatuks takistuseks kooli,- töö- ja eraelus. Loe kasutatud meetoditest pikemalt siit.
IMG_20210821_120743
Triinu uuematest kirjatöödest saad ülevaate siin.

Lähiajal on tulemas uued videod Kivistiku talukoha permakultuuriaiast ja roigasaia ehitamisest.

Sügis on imeliste värvide ja hoo maha võtmise aeg. Leia endas hetki, et näha ja olla :)
facebook youtube website